DABKAF HAKKINDA

Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi koordinasyonunda ‘’ Yetenek Her Yerde’’ temasıyla üniversitelerin, kamu ve özel sektör kurumları ve meslek odalarının işbirliği ile gerçekleştirilen, Bölgesel Kariyer Fuarları kapsamında, bu sene düzenleyeceğimiz Doğu Akdeniz Kariyer Fuarı 2022’de çok sayıda firma, kurum, kuruluş ve öğrenciyi bir araya getirmeyi hedeflemekteyiz.

Temel hedefi, üniversite adına bakılmaksızın tüm gençlere birer yetenek olduklarının hissettirilmesi olan Bölgesel kariyer fuarları ilk yılında, farklı bölgelerdeki 8 ilde, 87 üniversitemizin işbirliği ile düzenlenmiş olup 70.000’den fazla genç yeteneğimizi 351’i kamu kurumu olmak üzere 1.315 işveren ile buluşturmuştur.

Öğrencilerin kendilerini yakından tanımaları ve kendi ilgi alanları, becerileri, tercihleri, özellikleri, güçlü yanları ve yaşam amacına en uygun kariyer yolunu belirleyip bu yolda ilerleyebilmeleri önem arz etmektedir.

Bölgesel Kariyer fuarlarının amacı, bilimsel bir tabanda öğrencilerin kendi özelliklerinin farkına varması, kariyerlerine dışarıdan bakma şansı yakalayabilmesi, yeni bir gelecek yaratması için fark yaratan kariyer projeleri üretmektir.

Öğrencilerin iş dünyası ve akademik alandaki rol modeli siz profesyoneller, danışmanlar ve kariyer uzmanları ile etkileşimlerini sağlamak, iş dünyasını tanımak, firmanızın staj ve iş olanaklarını onlara sunabilmek ve sizlerin tecrübelerinizi paylaşmanız onlar için çok faydalı olacaktır.

           Çukurova Üniversitesi - Kariyer Planlama Araştırma ve Uygulama Merkezi olarak 14-15 Mart 2022 tarihinde düzenleyecek olan Doğu Akdeniz Bölgesel Kariyer Fuarı’nda sizleri de aramızda görmekten onur ve mutluluk duyarız.